TAROT – czym jest?

Dla mnie to karty, które mówią. Pokazują nasze życie. Zawierają w sobie ogromny ładunek energetyczny. Służą za drogowskaz. Wskazują, jak możemy sobie pomóc, w każdej sytuacji. Tarot działa na wielu płaszczyznach: fizycznej, duchowej, emocjonalnej. 

Nie miejmy obaw przed spotkaniem z tarotem. Postrzegajmy go jako naszego przyjaciela. Uczciwego i życzliwego. Takiego, które nas nigdy nie okłamie i nie zawiedzie. 

Osoba, która pierwszy raz spotyka się z kartami, może być zaskoczona ich trafnością. I nie od razu będzie gotowa na ich przekaz.

Każda z kart przedstawia nam wzięte z życia historie, tworzą dla nas przekaz. Po ich rozłożeniu dostrzegamy, w którym miejscu jesteśmy. Potrafią pokazać, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Zawsze mamy wolny wybór: wiele opcji, wiele kierunków, którymi możemy podążać. 

Tarot pomaga nam odkrywając przed nami to, co nas czeka na końcu wybranej przez nas drogi. Będziemy wiedzieli jakie problemy mogą nas spotkać, jak możemy sobie z nimi poradzić. Mając do tego wgląd, wybieramy najlepszą dla siebie ścieżkę.

Czasem mamy wrażenie, że nie możemy ruszyć z miejsca. Kręcimy się w kółko. Nie rozumiemy dlaczego nie przechodzimy dalej. Jaki jest powód tego, że tkwimy w jednym punkcie lub stale do niego wracamy.
Czujemy, się tak, jakby świat nas przygniatał.

Tarot zwróci nam uwagę na problem, z którym się mierzymy. Wskaże jaka jest jego przyczyna. Pokaże jak przejść tę przeszkodę.

Każda karta to historia opowiadająca o życiu człowieka. Poprzez uczestniczenie w tych historiach, tak jak fabule filmowej, mamy możliwość podjęcia najlepszej decyzji.

Tarot jest z nami od setek lat. Sięgajmy do jego mądrości. Korzystajmy z jego pomocy. Traktujmy go, jak narzędzie, dzięki któremu możemy udoskonalić swoje życie. 

Podczas spotkania z tarotem powinniśmy być otwarci. Bez obaw, ponieważ on zawsze służy nam pomocą. Mówi do nas swoimi kartami. Pokazuje możliwości. Odnajduje naszą siłę w pokonywaniu życiowych trudności. Nigdy nie działa przeciwko nam. 

Wróżka Dorota Dąbrowa Górnicza

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *